Naši dodavatelé

Naši dodavatelé

Content Blocks

Farma Trněný Újezd

„Ekologie je pro nás výzva, chceme dokázat její funkčnost ve srovnání s konvencí.“

Jsme ekologicky hospodařící rodinná farma rozkládající se jihozápadně od Prahy v blízkosti Karlštejna. Zčásti hospodaříme v CHKO Český kras. Původní rodinný statek se nachází v Trněném Újezdě, nedaleko lomů zvaných Velká a Malá Amerika.

Farma Vilímovsky 

Naše farma v Trhovém Štěpánově vznikla v roce 1992. Výměra v té době byla 1,2 ha půdy, které nám v restituci vydalo místní ZD. Neměli jsme ani zdání do čeho jsme se s odhodláním pustili. V současné době vykrmujeme 160 jalovic masných kříženek, které ve věku jednoho roku nakupuji v několika českých chovech. Krmivová základna je pěstována zhruba na polovině z aktuálně obhospodařovaných 200 hektarů půdy, jde zejména o kukuřici a jetel na orné půdě, ale i seno z dvaceti hektarů luk. V průběhu zrání masa dochází k biochemickým přeměnám ve svalové tkáni a to ihned po porážce zvířete. Zráním maso křehne současně nabývá delikátní aroma i chuť. Maso necháváme zrát ve čtvrtích v chladících boxech po dobu minimálně 30 dnů při teplotě 0 – 2 °C a 70% relativní vlhkosti, jde o tzv. suché zrání (staření).

Ecofarma Františka Berky Tanvald

Se věnuje již přes 20 let chovu masného skotu. Naší prioritou je kvalitní přístup a péče o něj. Postupně vytváříme a zdokonalujeme příjemné prostředí pro zvířata a máme chov na nejvyšší evropské úrovni. To vše zajišťuje nepřekonatelnou chuť masa. Vychutnejte si naše skvělé maso v biokvalitě.

Kozí farma Pěnčín 

Kozí farma je splněným snem jedné rodiny, která se rozhodla změnit svůj způsob života. Znovu získali nezávislost a využili příležitosti dělat věci, které mají smysl a jsou prospěšné pro ostatní. Všem kozám se daří v čistém prostředí trávit veškerý čas na pastvinách ve volné přírodě, která je zde jedinečná. Veškeré krmivo si vyrábíme sami a pochází z místních horských luk. Odměnou za toto úsilí je kozí mléko nejvyšší kvality pro všechny naše výrobky - od čerstvých až po dlouho zrající tvrdé sýry. Všechny naše výrobky se vyznačují jedinečnou chutí a delikátností.

Rybářství Skalní mlýn

Se nachází v panenské přírodě Moravského krasu v lokalitě CHKO, kde vzhledem k absenci chemických posypů nedochází k znečištění vod. Jsme ojedinělé zařízení tohoto druhu chovu ryb na krasové vodě v rámci Evropy. Ryby jsou chovány ve vodě říčky Punkvy, která vyvěrá v ekologicky čisté lokalitě a nikdy nepřesahuje teplotu 13°C. Od roku 2008 máme registrovanou ochrannou známku punkevní pstruh.

Instagram

#chateaucteniceprague #restaurantctenice